Depilacja laserowa

Komfort i wygoda raz na zawsze

Laser diodowy LightSheer amerykańskiej firmy Lumenis jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Jest w pełni bezpiecznym dla pacjenta, posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA w tym certyfikat ISO 9001.

Działanie lasera oparte jest na zjawisku selektywnej fototermolizy, światło lasera pochłaniane jest przez mieszek włosowy zawierający melaninę. Następnie zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Zjawisko to najskuteczniejsze jest dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu .W pozostałych okresach wzrostu – fazie zaniku  i fazie spoczynku  działanie lasera jest nieskuteczne.

Depilacja laserem diodowym powinna być wykonana w serii minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach od 4 do 12 tygodni w zależności od partii ciała poddanej zabiegowi. Pacjenci o włosach jaśniejszych i cieńszych muszą liczyć się ze słabszym rezultatem, stąd dla wzmocnienia efektu może być wymagany 5 i 6 zabieg. Bez tych dodatkowych zabiegów depilacja laserem diodowym sprawi, że jasne włoski zostaną jedynie przerzedzone.