TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Jest to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Metoda ta od dekady stosowana jest z ogromnymi sukcesami w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Jest szczególnie przydatna w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia.

Technologię tę wykorzystuje na potrzeby odnowy skóry również medycyna estetyczna. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania, oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg zapewnia długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest całkowicie naturalny i biokompatybilny z Twoim ciałem, bez ryzyka wystąpienia nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

W pierwszej fazie zabiegu lekarz pobiera niewielką ilość (6 – 60 ml) krwi pacjenta do specjalnych probówek, które poddaje się wirowaniu, w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie wstrzykuje się w skórę.

Efekty zabiegu:

  • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
  • przebudowa włókien kolagenowych,
  • poprawa ukrwienia skóry,
  • wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry,
  • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.