Leczenie kanałowe inaczej endodontyczne

Leczenie kanałowe jest to popularna i skuteczna metoda leczenia nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Polega na dokładnym wyczyszczeniu i dezynfekcji kanałów oraz szczelnym wypełnieniu opracowanych miejsc.

Każdy ząb ma tak zwaną komorę i kanał zębowy, przez który do zęba docierają substancje odżywcze oraz unerwienie. Czasami następuje zainfekowanie tej części zęba i konieczna jest wtedy jego dewitalizacja tzw. usunięcie wszystkich miękkich, „żywych” tkanek i wypełnienie pustej przestrzeni specjalnym preparatem. Aby proces leczenia kanałowego zakończył się powodzeniem, potrzebna jest duża dokładność w wykonywaniu całej procedury i możliwość kontrolowania dokładności wypełnienia z użyciem rentgena stomatologicznego.

 

Leczenie kanałowe w poradni Bella-Dent

Nasza pracownia stomatologiczna Bella-Dent wyposażona jest w odpowiedni sprzęt stomatologiczny:

  • rentgen stomatologiczny pozwalający na miejscu kontrolować przebieg leczenia kanałowego,
  • profesjonalny mikroskop umożliwiający obserwację najdrobniejszych szczegółów wewnątrz jamy ustnej pacjenta.

Prawidłowo wykonane leczenie kanałowe pozwala cieszyć się uratowanym zębem jeszcze przez wiele lat. Choćby też z tego względu wielu pacjentów decyduje się na ten rodzaj zabiegu.

Podobnie jak usługi z zakresu medycyny estetycznej m.in. wybielanie zębów oraz leczenie zębów i wypełnianie ubytków poprawiają nie tylko stan zdrowia, ale także wygląd i samopoczucie.