Protetyk – pełny zakres usług protetycznych

Niestety nie zawsze udaje się uratować wszystkie zęby. Z pomocą przychodzi protetyk, gdy konieczna jest ekstrakcja oraz w przypadku uszkodzeń mechanicznych skutkujących wypadnięciem zęba. W naszej pracowni stomatologicznej Bella-Dent wykonujemy pełną gamę uzupełnień protetycznych zarówno metodą tradycyjną, jak i przy użyciu najnowszych technologii cyfrowych CAD-CAM. Dzięki bardzo bliskiej współpracy naszego protetyka z największą w okolicy dysponującą nowoczesnym sprzętem i doświadczonym personelem pracownią techniki dentystycznej możemy spełnić oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów.

 

Protetyk – Pracownia stomatologiczna Bella-Dent

Protetyka jednego dnia jest już w zasięgu możliwości naszej poradni stomatologicznej Bella-Dent za sprawą nowoczesnych technologii cyfrowych.

Jednym z innowacyjnych urządzeń, na których pracuje protetyk, jest skaner wewnątrzustny. Mimo swojego niepozornego wyglądu urządzenie daje wielkie możliwości i otwiera nowe horyzonty w pracy protetyka. Pozwala ono uzyskiwać perfekcyjne, wirtualne wyciski 3D bez konieczności pobierania tradycyjnych wycisków jamy ustnej. Rozwiązania tego typu znacznie zwiększają komfort pacjentów, maksymalnie skracają czas wykonania pracy protetycznej oraz umożliwiają kontrolowanie jakości zabiegu przez protetyka w czasie rzeczywistym.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu protetyk może oceniać efekty swojej pracy na monitorze komputera w dużym powiększeniu i obserwować interesujące go zęby z każdej strony i każdej perspektywy. Podczas jednej wizyty u protetyka można uzyskać wszystkie informacje bez konieczności długiego przygotowywania modeli gipsowych. Ma to szczególne znaczenie dla pacjentów, którzy dysponują bardzo ograniczonym czasem na wykonanie usługi protetycznej.

Cyfrowy obraz może być niezwłocznie przekazany do pracowni protetycznej, gdzie protetyk niemalże od razu może rozpocząć projektowanie koron porcelanowych lub mostów porcelanowych zastępujących własne zęby. W kolejnym etapie wycina się konstrukcję w specjalistycznych frezarkach CNC.
W niedługim czasie pacjent może cieszyć się estetycznymi i idealnie dopasowanym uzupełnieniem brakujących zębów.

Potwierdzeniem wysokiej jakości naszej pracy jest udzielana przez naszą pracownię stomatologiczną Bell-Dent gwarancja na wykonywane usługi stomatologiczne i prace protetyczne.