Korony porcelanowe i mosty porcelanowe, czyli stałe uzupełniania protetyczne

Korony porcelanowe i mosty porcelanowe są to stałe uzupełnienia protetyczne, które zastępują zniszczone lub utracone zęby. Proces ich wykonania rozpoczyna się w gabinecie dentystycznym, gdzie po odpowiedniej diagnostyce stanu zębów lekarz stomatolog szlifuje zęby, na których ma opierać się konstrukcja koron porcelanowych lub mostów porcelanowych. Następnie wycisk, który odwzorowuje układ zębów, trafia do pracowni protetycznej. Etapy laboratoryjne wymagają dużego zaangażowania i rzadkich umiejętności wykonujących je techników dentystycznych oraz skomplikowanych urządzeń.Gotowe korony porcelanowe i mosty porcelanowe lekarz stomatolog cementuje w ustach pacjenta. Stałe uzupełnienia protetyczne zapewniają komfort, pełną estetykę i najbardziej naturalne przenoszenie sił żucia – poprzez swoje zęby.

 

Technologia CAD-CAM do koron porcelanowych i mostów porcelanowych

Korony porcelanowe i mosty porcelanowe są zawsze wypadkową talentu, zaangażowania lekarza stomatologa i technika dentystycznego. Dokładność i rzetelność to klucz do sukcesu i zasługa najnowszej technologii wykorzystywanej CAD-CAM w poradni stomatologicznej Bella-Dent.

Ta technologia pozwala przygotować konstrukcje koron porcelanowych i mostów porcelanowych z różnego typu materiałów, począwszy od najwyższej klasy tworzy sztucznych, przez specjalne stopy metalu, a skończywszy na tlenku cyrkonu.

Tlenek cyrkonu to materiał posiadający niemalże wytrzymałość struktur stopów metalu, a jednocześnie pozbawiony jest niekorzystnego metalicznego połysku (koloru zbieżnego z kolorem zębów), co wpływa na świetny efekt kosmetyczny uzupełnienia. Nie do przecenienia jest też kolejna cecha, to znaczy bardzo dobra tolerancja tlenku cyrkonu przez organizm ludzki, czyli tak zwana kompatybilność z tkanką.