Protezy zębowe

W poradni stomatologicznej Bella-Dent oferujemy wysokiej jakości protezy zębowe wykonane z różnych materiałów. Wyróżnia się kilka rodzajów, m.in. akrylowe, szkieletowe, szkieletowo acetalowe, nylonowe i bezklamrowe. Uzupełnienia protetyczne zastępują naturalne zęby w przypadku niepełnego uzębienia i muszą być odpowiednio dopasowane, aby nie powodować dyskomfortu.Protezy zębowe poprawiają nie tylko estetykę uśmiechu, ale również wpływają znacząco na zdrowie. Powstające podczas żucia obciążenia, przenoszone są w stu procentach na wyrostki zębodołowe, co może prowadzić do stopniowego zaniku i zmian kształtu dziąseł. Z tego też powodu wymianę protez zębowych zaleca się średnio co 5 lat w celu zapewnienia odpowiedniego komfortu użytkowania.

Poza tym braki w uzębieniu mogą powodować liczne dysfunkcje w postaci wady zgryzu, zaburzeń żucia lub problemy z mową. Dlatego też serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług poradni stomatologicznej Bella-Dent w zakresie wyboru, wykonania i dopasowania właściwej protezy zębowej.

 

Jak wygląda wykonanie protez zębowych?

Przy wykonywaniu protezy zębowej konieczna jest współpraca ze specjalistą z pracowni protetycznej. Cały proces odbywa się podczas czterech wizyt w gabinecie stomatologicznym:

  1. pobieranie wycisków anatomicznych szczęki,
  2. przygotowanie wzornika zwarciowego, czym zajmuje się technik dentystyczny,
  3. przymierzenie próbnego modelu protezy zębowej oraz ocenienie jej koloru, kształtu i ustawienia zębów,
  4. oddanie pacjentowi gotowej protezy zębowej do użytkowania.

W ramach protetyki oferujemy również korony porcelanowe i mosty porcelanowe.