Implanty stomatologiczne – nowoczesna metoda implantacji zębów

 

impl5 Implanty stomatologiczne to estetyczne i trwałe rozwiązanie na uzupełnienie braków w uzębieniu, które nie uszkadza tkanek żywych zębów pozostałych w jamie ustnej. Dzięki odbudowie protetycznej za pomocą implantów można przywrócić funkcję i estetykę naturalnego uzębienia, jednocześnie niwelując zaburzenia czynności narządu żucia.

Implanty stomatologiczne są dokładnie protezą korzenia zęba, która stanowi ząb po uprzednim wkręceniu łącznika i osadzeniu korony. Najczęściej wykonane są z tytanu i ze względu jego biokompatybilność jest dobrze tolerowany przez organizm i nierozpoznawalny jako ciało obce. Alternatywą są implanty ceramiczne (inaczej cyrkonowe) z tlenku cyrkonu, które spełniają wysokie wymagania dla wyrobów medycznych.

 

Czy zabieg wszczepiania implantów stomatologicznych jest bolesny?

Implementacja jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, zatem jest całkowicie bezbolesny. Wszczepianie implantów stomatologicznych odbywa się w trzech etapach:

  1. konsultacja z lekarzem implantologiem,
  2. proces implementacji nowego zęba w warunkach pełnej sterylności i aseptyki – lekarz na wprowadzenie pojedynczego implantu potrzebuje około 30 minut,
  3. rekonwalescencja po zabiegu implantu bądź implantów stomatologicznych.

Po prawidłowo przeprowadzonej implementacji nie powinny wystąpić poważne powikłania, z wyjątkiem niewielkiego obrzęku, delikatnego bólu w okolicy po zabiegowej i zasinienia tkanek miękkich.

W pracowni stomatologicznej Bella-Dent tworzymy system implantów dobranych do indywidualnych potrzeb pacjentów, a później przeprowadzamy zabieg z najwyższą delikatnością i dokładnością. Zapraszamy!