Kosmetyczne protezy częściowe

proteza częściowa

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak poprawić swój uśmiech, gdy brakuje Ci kilku zębów? Kosmetyczne protezy częściowe mogą sprawić, że poczujesz się pewnie, a jednocześnie niezwykle wygodnie. W naszym wpisie wyjaśnimy, na czym polega ta innowacyjna metoda, jakie są jej korzyści i jak wygląda proces jej dopasowywania.

Rodzaje protez zębowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje protez zębowych, które można podzielić na dwie główne kategorie – protezy stałe i ruchome. Protezy stałe to takie, które są trwale mocowane w jamie ustnej, np. korony, mosty czy implanty. Protezy ruchome to te, które można samodzielnie zakładać i zdejmować. Wśród nich znajdują się pełne protezy zębowe (dobór dla osób bez żadnych własnych zębów) oraz protezy częściowe, które stosuje się w przypadku braku kilku zębów.

Protezy częściowe akrylowe

W naszej poradni stomatologicznej w Raciborzu możesz wykonać częściowe protezy zębowe z akrylu. Są one bardzo trwałe i przy właściwej pielęgnacji mogą służyć przez lata. Zapewniają naturalnie wyglądający uśmiech i wygodę noszenia ze względu na niewielką wagę. Materiał ten jest również łatwy do czyszczenia i konserwacji, co czyni go doskonałym wyborem dla osób potrzebujących szybkich rozwiązań w zakresie wymiany zębów.

Protezy częściowe akrylowe są nie tylko tańszą alternatywą dla protez z tlenku cyrkonu czy porcelany, ale też łatwiejsze do naprawienia i modyfikacji. Bardzo często stosuje się je u pacjentów, u których ze względu na ilość zębów lub koszty leczenia nie jest możliwe postawienie protezy na implantach.

Korzyści płynące z kosmetycznych protez częściowych

Protezy częściowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować zdolność do jedzenia, mówienia i utrzymania higieny jamy ustnej na właściwym poziomie. Protezy zębowe mają także znaczący wpływ na poprawę komfortu życia i samooceny pacjenta. Jedną z głównych zalet kosmetycznych protez częściowych jest ich wyjątkowa estetyka – wykonane są z materiałów imitujących naturalne zęby, a ich kształt i kolor są indywidualnie dopasowywane do pacjenta. Ponadto, protezy te nie mają widocznych metalowych klamer ani haczyków, co sprawia, że są praktycznie niewidoczne dla osób trzecich.