botox

Każdy z nas marzy o pięknej, gładkiej i jędrnej skórze. Mimo upływu lat chcemy wyglądać młodo. Nie lubimy zmarszczek, które pojawiają się na skórze na skutek często powtarzanych przez nas min, nadmiernej ekspozycji na słońce, a także z powodu starzenia się naszej skóry. Im jesteśmy starsi, tym mniej kwasu hialuronowego znajduje się w naszej skórze, a elastyna i kolagen ulegają stopniowej degradacji. W efekcie skóra nie jest wystarczająco podtrzymywana i zaczyna się nieestetycznie zapadać. Pierwsze procesy starzenia rozpoczynają się już w wieku 25 lat, po ukończeniu 30 roku życia obserwujemy pierwsze zmarszczki w okolicach oczu, po 40 urodzinach widoczne stają się zmarszczki między brwiami oraz na czole, a po 50 roku życia zauważamy zmarszczki na szyi, a także opadające policzki. Zmarszczki mimiczne pojawiają się już między 25 a 30 rokiem życia i sprawiają, że wyglądamy starzej. Czy można temu zapobiec? Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zachowanie jędrności skóry jest zastosowanie botoksu nazywanego cudownym eliksirem młodości!

Co to jest botox?

Botox to znany i ceniony na całym świecie lek, dzięki któremu możemy zachować młody wygląd skóry. Preparat stosowany w medycynie estetycznej powstaje na bazie toksyny botulinowej, która znana jest również pod inną nazwą – jad kiełbasiany. Jest to neurotoksyna wytwarzana przede wszystkim przez bakterie beztlenowe. Duże dawki tej substancji mogą być silnie trujące dla naszego organizmu, ponieważ wywołują porażenie skurczu mięśni. Jednak podanie niewielkich, kontrolowanych dawek owej toksyny jest całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia i powoduje powstanie pozytywnych, pożądanych przez nas efektów. Działanie tej toksyny polega na hamowaniu przewodzenia impulsów między komórkami nerwowymi a mięśniami. W wyniku tego procesu mięśnie na jakiś czas przestają się kurczyć. Dzięki temu zmarszczki mimiczne ulegają wyraźnej redukcji, stają się o wiele mniej widoczne, a nasza twarz wygląda promiennie i młodo!

Podczas zabiegu lekarz miejscowo wprowadza botox przy użyciu strzykawki w wybrane partie twarzy. Substancja ta działa tylko na te mięśnie, w które zostanie wstrzyknięta. Nie powoduje więc powstania efektu sztucznej maski i nie ogranicza możliwości ekspresji mimicznej pacjenta.

Dla kogo botox jest idealną propozycją?

Zabiegi z wykorzystaniem botoxu są polecane dla osób, które pragną zredukować zmarszczki występujące w okolicach brwi, oczu i na czole. Substancja ta zaczęła być na dobre stosowana w medycynie estetycznej w 2002 roku i od tamtego czasu jej popularność nie słabnie. Wykorzystuje się ją do korekcji zmarszczek mimicznych. Metody tej nie poleca się do wygładzania zmarszczek statycznych, które powstają w wyniku starzenia się skóry. Botox jest też stosowany przy leczeniu nadpotliwości pach, rąk i stóp.

Nie można wykorzystywać go u kobiet karmiących piersią oraz ciężarnych. Kolejnym przeciwskazaniem do stosowania botoxu są choroby płytki nerwowo-mięśniowej, a także duże uszkodzenia skóry.

 

 

 

Leave a Reply