leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe uchroni ząb przed wyrwaniem. Przeprowadza się je wówczas, gdy próchnica zaatakowała miazgę zęba, która na skutek działania bakterii obumarła. Sprawdź w naszym wpisie, na czym polega i dlaczego nie należy się go obawiać.

Zanim dentysta rozpocznie leczenie kanałowe, przeprowadzi diagnostykę

Podstawą skutecznego leczenia kanałowego jest dokładnie i właściwie przeprowadzona diagnostyka. Aby zatem dowiedzieć się, jak zbudowane są kanały chorego zęba, jak przebiegają, ile ich jest i jak wyglądają ich ujścia, stomatolog wykona zdjęcie RTG. Zdjęcie takie pozwoli także ocenić stan samego zęba. Z pełnym obrazem rentgenologicznym dentysta może przystąpić do leczenia endodontycznego, wcześniej aplikując pacjentowi znieczulenie. Obecnie w większości gabinetów dentystycznych w miejsce tradycyjnego znieczulenia stosuje się komputerowe znieczulenie Wand.

Dlaczego tak ważne jest dokładnie wypełnienie kanałów?

Kolejnym etapem leczenia endodontycznego zębów jest dokładne wyczyszczenie kanałów, a następnie ich wypełnienie. Stomatolog najpierw zmierzy długość kanałów endometrem. Następnie wyczyści wnętrze zęba pilnikami i miazgociągiem, a do usunięcia bakterii i drobnoustrojów wykorzysta ozon. Decydując się na leczenie endodontyczne w naszej klinice możecie być Państwo pewni, że oddajecie się w dobre ręce. Nasi specjaliści przed wypełnieniem kanałów dokładnie osuszą ząb, a dopiero potem zaaplikują gutaperkę i uszczelniacze. Otoczą chory ząb specjalnym płaszczem, dzięki czemu jego wnętrze będzie dodatkowo chronione przed atakiem bakterii, pochodzącymi ze śliny pacjenta. Dokładne wypełnienie kanałów jest niezwykle istotne. Niedokładnie bowiem przeprowadzone leczenie będzie prowadziło do postępującego psucia się zęba.

Czym kończy się leczenie endodontyczne?

Leczenie kanałowe kończy się założeniem korony. Może to być korona od razu zakładana na stałe lub korona tymczasowa. Warto pamiętać, że leczenie kanałowe jest jednym ratunkiem przed utratą zęba w przypadku jego poważnego zaatakowania przez próchnicę.

Leave a Reply