Protetyka Jednego Dnia

PROTETYKA JEDNEGO DNIA – to co kiedyś wydawało się niemożliwe jest już w zasięgu możliwości naszej poradni, za sprawą nowoczesnych technologii cyfrowych.

Jednym z innowacyjnych urządzeń znajdujących zastosowanie w stomatologii jest skaner wewnątrz ustny .Niepozorny z wyglądu daje wielkie możliwości i otwiera nowe horyzonty w pracy stomatologa pozwalając uzyskiwać perfekcyjne ,wirtualne wyciski 3D bez konieczności pobierania tradycyjnych wycisków jamy ustnej. Rozwiązania tego typu znacznie zwiększają komfort pacjentów,pozwalają maksymalnie skrócić czas wykonania pracy protetycznej,oraz dają możliwość kontrolowania jakości zabiegu przez dentystę w czasie rzeczywistym.Stomatolog może oceniać efekty swojej pracy na monitorze komputera w dużym powiększeniu i obserwować interesujące go zęby z każdej strony i z każdej perspektywy,przez co na jednej wizycie można uzyskać wszystkie informacje bez konieczności długiego przygotowywania modeli gipsowych.Ma to szczególne znaczenie dla pacjentów dysponujących bardzo ograniczonym czasem na wykonanie usługi protetycznej.

Cyfrowy obraz niezwłocznie może być przekazany do pracowni protetycznej ,gdzie protetyk niemalże od razu może rozpocząć projektowanie mostów lub koron zastępujących własne zęby. W kolejnym etapie wycinana się konstrukcję w specjalistycznych frezarkach CNC.

W niedługim czasie pacjent może cieszyć się estetycznym i idealnie dopasowanym uzupełnieniem brakujących zębów.

Leave a Reply